MEIE ERINEVATE OSAKONDADE EDULOOD


ounaaed_kitsas.jpg
Hall novembrikuu jääb selja taha, kui astun sisse Corrigo peauksest- nende rahulikes toonides, kuid samas maitsekalt ja rõõmsalt sisustatud majja. Tõele au andes, ega ma suurt sellest majast ennem ei teadnud. Selge oli vaid see, et siin pakutakse tervishoiuteenused, kuid mul puudus senine kokkupuude selle majaga.

Minu ülesandeks oli üles kirjutada need edulood, kus patsiendid on tõhusalt paranenud. Corrigo juhataja oli seda mõtet juba mitmeid aegu oma peas veeretanud, kuid tal endal ei jätkunud selleks puht-füüsiliselt aega. Lõpuks otsustas ta selleks paluda inimest, kes ei oleks majast seest. Selle põneva ülesande sain seega ma endale.

Suundun II korrusele hooldusosakonda, et teha esimesed intervjuud patsientide paranemise edulugudest. Mulle üllatuseks on II korruse uks lukus, annan kella ja jään ootele. Avaja nägu väljendab rõõmsat tervitust ning uudishimu, kes see uus tulija on. Sõnan siis, et mul oli kohtumine kokku lepitud hooldusosakonna juhataja Enega. Mind juhatatakse heledalt valgustatud koridori lõppu.

Ega ma ei osanud arvata, mida see osakond endast kujutab, patsiendid jalutasid koridoris, puhkenurgas vaadati televiisorit, teenindav personal liikus igal pool. Hiljem alles koduleheküljelt lugesin, et hooldusosakonna teenused jaguneva kaheks: ööpäevaringseteks hooldusteenusteks ning ööpäevaringseteks erihooldusteenusteks, mille all on siis omakorda igapäeva toetamise teenused.   

Hoodlusteenust pakutakse inimestele, kes haiguse tagajärjel vajavad taastumist ja ööpäevast hooldust raviplaani järgi meditsiinipersonali pilgu all. Osa suunduvad siit koju, kuid teine osa jäävad siia oma vanaduspäevi veetma, ehk siis rahva keeles vanadekodu teenust saama.

Lood teiate vasakult veerust või altpoolt linkidelt. Head lugemist!

Terje

Anna lugu

Olja lugu

Arturi lugu

Marina lugu